تربیت سگ و آموزش, مطالب و مقاله

آموزش دستشویی سگ

آموزش دستشویی به سگ

تربیت خانگی یا آموزش دستشویی سگ

آموزش دستشویی سگ یکی از اولین مواردی است که به توله سگ جدید خود یاد می دهید. این کار باید به محض اینکه سگ خود را به خانه می برید شروع شود ، اما صبر لازم دارد. به طور کلی توله سگها تا 12 هفتگی قادر به کنترل مثانه و روده خود نیستند. اگر توله سگ شما از آن کوچکتر است ، صبر بیشتری لازم است

چند نکته اساسی که باید هنگام آموزش دستشویی سگ به خاطر بسپارید.

  • هنگام رفتار سگ ، او را تحسین کنید.
  • یک روال ثابت داشته باشید.
  • هرگز سگ را به دلیل حادثه تنبیه بدنی نکنید.
  • سگ را اصلاح نکنید ، مگر اینکه در هنگام عمل دستگیرش کنید.

یک برنامه تنظیم کنید

ثبات و پشتکار بهترین راه برای آموزش دستشویی سگ شما است. سعی کنید هر روز صبح در یک ساعت مشخص بیدار شوید و بلافاصله توله سگ خود را بیرون ببرید. هر روز در همان ساعت ها به توله سگ خود غذا دهید و حدودا یک ربع پس از صرف غذا او را بیرون ببرید. با بزرگتر شدن سگ، شما حتی می توانید براساس زمان آخرین تغذیه پیش بینی کنید که چه زمانی باید او را بیرون ببرید ، البته به شرطی که به برنامه تغذیه پایبند باشید.

علائم رو مشاهده کنید

اگر دیدید که توله سگ شما بو می کشد ، می چرخد ​​و قدم رو می زند ، احتمالاً زمان رفتن به دستشویی است ، بنابراین بلافاصله آن را بیرون ببرید. اگر در وسط عمل او گرفتار شدید ، قاطعانه “نه” بگویید و سگ را به بیرون ببرید تا کارش را تمام کند ، وقتی این کار را کرد تحسینش کنید.

هرگز سگ را با ضربه یا فشار دادن بینی اش به جایی که خطا کرده مجازات نکنید. این فقط به حیوان می آموزد که از شما بترسد.

اگر در خانه خطای دستشویی مشاهده کردید ، اما توله سگ را در هنگام عمل دستگیر نکردید ، خود را برای مجازات او به زحمت نیندازید. سگ مجازات را با عمل مرتبط نمی داند و فقط گیج می شود.

یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید

استفاده مداوم از عباراتی مانند “دستشویی کن” یا “کارتو بکن” به سگ شما کمک می کند تا آن را به عنوان یک دستور بیاموزد. همیشه در حین آموزش خانه توله سگ خود را به همان منطقه دستشویی برسانید. بوهای موجود در این منطقه او را ترغیب به ادرار و مدفوع مجدد در آنجا می کند. وقتی سگ کار خود را انجام داد ، حتماً تشویقش کنید.

از باکس استفاده کنید

هنگامی که روی توله سگ خود نظارت ندارید و یا از خانه دورهستید ، توله سگ شما باید در یک باکس یا لانه نگهداری شود. (مطمئن شوید قبلا باکس را به سگ خود آموزش داده اید) ممکن است یک باکس بزرگتر برای توله سگ خود بخرید تا بتواند پس از بزرگ و بالغ شدن نیز از آن استفاده کند ، اما باید یک تقسیم کننده در آن قرار دهید تا فقط به اندازه کافی بزرگ باشد که توله سگ شما بتواند به عقب برگردد و دراز بکشد.

به طور غریزی توله سگ شما نمی خواهد جای خواب خودش را کثیف کند. مراقب باشید توله سگ شما بیش از چهار تا شش ساعت در قفس نماند ، در غیر این صورت چاره ای جز تسکین خود ندارد. اگر به طور مرتب از خانه دور هستید ، همانطور که بسیاری از ما برای کار هستیم ، اواسط روز، هر روز به خانه برگردید تا توله سگ خود را برای دستشویی بیرون ببرید.

اگر نمی توانید به خانه برگردید ، شخص دیگری را توافق کنید که توله سگ شما را بیرون ببرد.

اگر ترجیح دادید وقتی از خانه دور هستید سگ خود را داخل باکس نكنید ، یك اتاق با كف غیر جاذب درست كنید. بالشتک های آموزشی را در یک انتهای اتاق و تخت و اسباب بازی های سگ را در سر دیگر قرار دهید. به طور کلی ، سگها ترجیح می دهند روی مواد جاذب ادرار کنند ، اما تمایل دارند از این کار در تختخواب خود جلوگیری کنند. در حالت ایده آل ، توله سگ به سمت بالشت های آموزشی گرایش پیدا می کند. ولی این روش ممکن است بیشتر از استفاده از باکس طول بکشد.

صبور باشید

آموزش دستشویی سگ ممکن است چندین ماه طول بکشد ، بنابراین تسلیم نشوید. به یاد داشته باشید که توله سگ شما می خواهد شما را راضی و خشنود کند ، فقط باید یاد بگیرد که چگونه این کار را انجام دهد. وقتی می خواهید توله سگ را تمجید و یا اعمال او را تصحیح کنید ، به صورت واضح و شفاف عمل کنید. در نهایت ، نتایج را مشاهده خواهید کرد.

مشکلات و رفتار اثبات

اگر توله سگ شما در خانه خطای دستشویی  زد ، حتما از پاک کننده ای استفاده کنید که بو را کاملا از بین می برد. اگر سگ شما بوی آن را استشمام کند ، ممکن است فکر کند که این منطقه برای استفاده مجدد مناسب است.

اگر سگ شما یک زمان استرس زا را پشت سر می گذارد یا بیمار است ، ممکن است در تربیت خانگی  خود دچار مشکل شده و به عقب برگردد و گاهی در خانه دستشویی کند. این ناامیدکننده است ، اما اگر می توانید منبع مشکل را شناسایی کنید ، باید بتوانید رفتار را متوقف کنید. سگهایی که کارهای روزمره آنها مختل شده است ، مانند وجود یک نوزاد جدید در خانه ، یا انتقال به مکان جدید ، اغلب کمی عقب برمی گردند.

خطا زدن یک سگ خانگی که قبلاً آموزش دیده بود ، معمولاً نشان دهنده یک مشکل اساسی سلامتی ، مانند عفونت ادراری است. اگر این اتفاق بدون دلیل مشخصی شروع شد سگ خود را به نزد دامپزشک ببرید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید